francuskieklimaty.pl

REGULAMIN

REGULAMIN ZAKUPÓW TOWARÓW NOWYCH I MEBLI ANTYCZNYCH PO RENOWACJI :

Każdy rodzaj zamówienia dokonany w firmie Francuskie Klimaty jest potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem i jego akceptacją.

 

Sprzedajemy towary nowe , oraz stare , używane - antyczne po renowacji .

MEBLE ANTYCZNE I NOWE DREWNIANE :
Meble antyczne są w większej mierze wykonane z drewna w większości ręcznie . Meble nowe z serii Prowansja wykonane są ręcznie z litego drewna sosnowo -świerkowego . Decydując się na mebel drewniany musisz mieć świadomość ,że to żywy organizm , który " pracuje " i wymaga zapewnienia mu odpowiednich warunków .Występowanie na meblach drewnianych  nieregularności , zagłębień , wypukłości , sęków , słojów , łączeń ,  faktur , róznych wybarwień , szpachlowania  itp. - jest sprawą naturalną i nie jest podstawą do reklamacji .Meble należy użytkować w pomieszczeniach zamkniętych, wietrzonych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi. Pomieszczenie, w którym znajdują się meble, powinno mieć temperaturę powietrza od 15 do 30 stopni, oraz wilgotność powietrza 45-60%. Meble muszą być chronione przed bezpośrednim padaniem światła słonecznego. Nie należy stawiać mebli przy bezpośrednich źródłach ciepła.Chroń meble przez bezpośrednim działaniem wody. W przypadku zalania wytrzyj je do sucha . Meble należy czyścić tylko środkami przeznaczonymi do pielęgnacji mebli woskowanych. podczas czyszczenia i konserwacji należy unikać mocnego tarcia oraz wykorzystania szorstkich i twardych materiałów mogących rysować powierzchnie. Oczyszczanie z kurzu najlepiej suchą ściereczką .

Należy unikać kontaktu powierzchni z wysokimi temperaturami, wodą i rozpuszczalnikami. czynniki te mogą wpłynąć na uszkodzenie powłoki woskowanej objawiające się w postaci odbarwień i zmatowień.
Meble drewniane to nie są meble niezniszczalne ! - używaj ich z ostrożnością . Przy posługiwaniu się ostrymi czy kanciastymi przedmiotami - np. sztućcami , naczyniami na blacie itp.... zawsze zabezpiecz powierzchnię odpowiednią podkładką .
Meble po renowacji pokryte są farbą . To nie jest fornir ! - przy uszkodzeniach mechanicznych farba może ulec złuszczeniu . Dzięki oczyszczaniu drewna i uzywaniu specjalnych podkładów powłoka farby jest trwała ale nieodporna na uszkodzenia mechaniczne !
Jeśli meble zostały doręczone w zabezpieczającej folii - należy je rozpakować , drewno musi oddychać. Meble zostawione w folii przez dłuższy czas mogą popękać, reklamacja w takim przypadku nie będzie brana pod uwagę.
Kupując przez internet weż pod uwagę ,że kolory mogą sie trochę różnić od rzeczywistych - zależy to od indywidualnych ustawień monitora!

Meble stare , antyczne to meble UŻYWANE , nie nowe !
Renowację przeprawdzamy z najwyższą starannością , ingerujemy w mebel do tego stopnia aby zachować jak najwięcej z oryginalności mebla , co jest głównym załozeniem dobrze przeprowadzenia renowacji . Wymieniamy tylko te części mebla , które są popsute lub gorszym stanie . Elementy będące w dobrym stanie , nie wymagające zmiany pozostawione są oryginalne . Spody stołów rozkładanych i spody dostawek  zazwyczaj pozostawione są bez stylizacji /malowania aby oryginalne mechanizmy pod spodem chodziły gładko , bez oporu,który wytwarza warstwa farby .  W meblach tapicerowanych wymieniamy tylko gąbki zewnętrzne , otulinę  itp, które są zniszczone. Tkanina tapicerska oraz gwożdzie tapicerskie wymieniamy w każdym przypadku na nowe .
To meble w większości drewniane , i wykonywane ręcznie , montowane na czopy , wpusty itp- zupełnie inna konstrukcja i sposób wykonania niż współczesne meble więc ich sztywność , dopasowanie itp moze być inne niż mebli współczesnych wykonywanych taśmowo na profesjonalnych maszynach .

Meble przeszklone czy z lustrami mają zazwyczaj oryginalne szyby i lustra - wymieniamy na nowe tylko te , które są w złym stanie .  Nie wymianiamy szkła i luster z niewielkimi uszkodzeniami typu ryska , plamka , maleńki odprysk - co świadczy o oryginalności mebla i jego historii. 

UWAGA! TOWARY DREWNIANE A W SZCZEGÓLNOŚCI WOSKOWANE MUSZĄ ODDYCHAĆ ! przechowywanie mebli bez dostępu do powietrza  ( np. owinięte folią  , nie oddychającym materiałem itp... ) moze powodować uszkodzenia począwszy od zawilgocenia i pleśnienia poprzez zmianę koloru farby.

UWAGA! meble w naszych magazynach przechowywane są w warunkach mieszkalnych ( temperatura pokojowa , brak wilgoci ) - takie same warunki należy im zapewnić bezpośrednio po ich odebraniu od nas . Nagła zmiana warunków  ( np. włozenie na jakiś czas do nieogrzewanego pomieszczenia w okresie niższych temperatur ) spowoduje szok termiczny i  może doprowadzić do zniszczenia drewna jak pęknięcia , zwichrowania , opuchlizna , które mogą się pojawiać nawet kilka miesięcy póżniej - prosimy tego nie lekceważyć . Uszkodzone powstałe z tego powodu  nie są podstawą reklamacji . 

Praktycznie 100 %  naszych towarów  to towary wykonane ręcznie z typowymi do tego typu prac niedociągnięciami , wymiary objęte są granicą błędu  .Wiele z nich dodatkowo jest  stylizowane na staroć , wszelkie przetarcia  , rysy , plamy , ubytki   wykonywane są celowo aby towarowi nadać charakteru antyku ugryzionego zębem czasu zgodnie ze stylem  vintage , shabby , cottage ,prowansja  , hampton , new york itp. W meblach i innych wyrobach   mogą wystąpić  nierówności  , zagłębienia , szpachlowania itp  ( specyfika towarów   produkowanych recznie ) pokryte warstwą docelową (bejca / lakier / farba/ wosk i inne  ) - jeśli nie tolerujesz wyrobów tego typu - nie dokonuj zakupów takiego towaru  .Towary  objęte są granicą błędu +/- 3 cm 

Meble stylizowane są ręcznie - w danej kolekcji  np. Prowansja mogą występować różnice  w kolorystyce i sposobie stylizacji pomiedzy poszczególnymi meblami  , na każdym egzemplarzu  będzie ona niepowtarzalna i należy sie z tym liczyć przy składaniu zamówienia - nie zapewniamy ,że meble z danej kolekcji będą miały identyczne wybarwienie i stylizację . 

 

ZAMÓWIENIE TOWARU :
Zamówienie ze wskazaniem towaru ( zdjęcia ) prosimy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W odpowiedzi wyślemy potwierdzenie zamówienia oraz dane do wpłaty .

Oferty pokazane w e-sklepie  mają charakter podglądowy  oferty  dostępnej  w sklepach stacjonarnych .Nie ma możliwości zakupu ze strony . Dostępność każdej oferty należy potwierdzić  w sklepie mailowo lub telefonicznie.  Zamówiony towar  odkładamy do odebrania osobistego we wskazanym sklepie - przedmiotem naszej sprzedaży jest sprzedaż w sklepach stacjonarnych  a nie sprzedaż wysyłkowa . Jeśli klient  nie ma możliwości odebrać towaru osobiście  - na indywidualne zamówienie  klienta możemy zorganizować   wysyłkę / dostawę  towarów do klienta  - do indywidualnej wyceny .  Klient dokonując zamówienia przesyłki / dostawy zobowiązuje się do sprawdzenia  przesyłki w obecności kuriera  zg. z instrukcjami wysłanymi w potwierdzeniu zamówienia oraz  w informacji mailowej wysyłanej do klienta po nadaniu paczki . 

Zamówienia i wysyłki realizujemy wyłącznie po przedpłacie na konto .

Nie ma możliwości rezerwacji towaru i zapłaty w póżniejszym terminie .
Towar rezerwujemy  dla klienta i realizujemy  po otrzmaniu potwierdzenia wpłaty na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
UWAGA! Zakupiony(opłacony )  klient ma obowiązyek odebrac w przeciągu max. 14 dni od zakupu ! 

MEBLE DREWNIANE robione na zamówienie na stolarni - okres oczekiwania ok. 8 -12  tygodni .                                                                                                                                       UWAGA! zamówienia złożone w okresie przedświątecznym - okres oczekiwania moze się przedłużyć o kolejne 2 tygodnie .

W wyjątkowych sytuacjach , z przyczyn niezależnych od nas (np. choroba pracownika / ów ) , okres oczekiwania może się również przedłużyć -
będziemy informować każdego zamawiającego przynajmniej 3 tyg. przed planowanym odbiorem mebli .

ODBIÓR DOSTAWY/PACZEK 

Większość kurierów  ( szczególnie z paletami dowożonymi samochodem z windą )  dowozi paczki w godzinach 8-16 . Jeśli nie masz możliwości odebrać paczki w tych godzinach zgłoś to przed złożeniem zamówienia . 
KAŻDY WYSYŁANY TOWAR PRZECHODZI DOKŁADNĄ KONTROLĘ JAKOŚCI . Pakowany jest skrupulatnie .
KAŻDA PACZKA JEST UBEZPIECZONA - WYKUPIONE SPRAWDZENIE PRZY KURIERZE .
Klient dokonując zakupu z wysyłką / dostawą zobowiązuje się do sprawdzenia przesyłki . 
Jeśli towar będzie uszkodzony należy spisać protokół szkody z kurierem w momencie dostawy ( nie umawiać się na póżniej ! ).
Na protokole MUSI być koniecznie zaznaczone ,że paczka była na zewnątrz uszkodzona ( powiedzieć ,że było wgniecenie , wgłębienie itp) .
Bez tego ubezpieczyciel od razu odrzuca reklamacje !
Kurierzy ,którzy uszkodzą paczkę zazwyczaj ją formują lub przepakowują aby wyglądała na nienaruszoną ! po to aby uszkodzenie zewnętrzne nie było zaznaczone na protokole a reklamacja została odrzucona - proszę mieć to na uwadze.
Towar wysyłamy  lub dowozimy dobrze zabezpieczony  .

Dobrze spisany protokół szkody jest gwarancją uznania reklamacji z powodu uszkodzenia przez kuriera . Brak spisanego protokołu szkody przez odbierającego paczkę  przenosi na niego obowiązek udowodnienia ,że uszkodzenie nie powstało z jego winy - w interesie więc kupującego jest sprawdzenie paczki i spisanie protokołu w przypadku wystąpienie niezgodności ! 

WYSYŁKA :
Paczki nadajemy na indywidualne  zamówinie klienta przesyłkami zwykłymi lub paletowymi w terminie od. 3-5 dni od zaksięgowania wpłaty na koncie .

DOSTAWA  organizowana na indywidualne życzenie klienta - odbywa sie  po wcześniejszym ustaleniu kosztow (w zależności od ilości kilometrów ) . Kierowca jedzie sam , nie wnosi mebli do mieszkania ,pomoze je tylko wyładowac z samochodu ,  na czas umówionej dostawy klient musi zapewnić  osoby do pomocy . 

Przy kierowcy należy towar obejrzeć / sprawdzić   i podpisać dokumenty odbioru towaru . 

ODBIÓR OSOBISTY  :
Możliwy po wcześniejszym ustaleniu terminu . Towar wydajemy nie zapakowany , pomożemy klientowi  załadować go  na samochód   - prosimy zabrać rożnego  rodzaju zabezpieczenia typu kartony , stare koce , folie , pasy itp.   . Przed odbiorem klient jest zobowiązany towar obejrzeć i podpisać  dokumenty ,że jest w stanie bardzo dobrym - nie odpowiadamy za uszodzenia  podczas transportu zorganizowanego przez klienta . W momencie wydania towaru  i podpisania dokumentów  odpowiedzialność za wszelkie uszkodzenia zostaje przeniesiona na klienta .  

ZWROTY :

Towar zakupiony za po pośrednictwem internetu ,   jeśli nie był używany , nie jest zniszczony lub wykorzystany i jest kompletny , można  zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14dni od daty odebrania przesyłki.W celu zwrotu towaru należy wypełnić formularz zwrotu  ( można pobrać z internetu lub napisać ręcznie wskazując  nr. konta do wypłaty srodków )  następnie przesłać go wraz z towarem i dowodem zakupu ( bardzo prosimy o informację o zamiarze odesłania towaru do zwrotu przynajmniej dzień przed wysyłką )  . Zwracany towar należy przesłać transportem we własnym zakresie . Koszt transportu pokrywa Klient.Zwrotom nie podlegają towary  wykonywane / cięte  na indywidualne zamówienie  klienta .Pieniądze za zwracany towar zostaną wpłacone na konto podane w formularzu zwrotu  w ciągu 14 dni od otrzymania towaru .Klient ponosi koszty zwrotu. Wszelkie przesyłki „za pobraniem” lub na koszt odbiorcy nie będą odbierane. 

Adres do wysyłki zwrotu : 
PHU KORNIK MAX-DOM
62-650 Kłodawa 
ul. Toruńska 50

UWAGA! Zakupiony(opłacony ) towar  klient ma obowiązek odebrac w przeciągu 14 dni od zakupu ! 

Towar nie odebrany w przeciągu 14 dni od zakupu zostaje wyniesiony do magazynu na ryzyko klienta , gdzie może ulec  niecelowemu uszkodzeniu z winy klienta  - kupujący powinien być świadomy ,że nie dokonując odbioru w terminie 14 dni od zakupu godzi na na ryzyko uszkodzenia towaru w magazynie - uszkodzony z winy klienta towar nie podlega  zwrotowi !      

REKLAMACJE :
Nasze towary objęte są 12 miesięczną gwarancją (towary używane - antyczne ) oraz 24 miesieczną  gwarancją (towary nowe) .
Jeżeli zakupione w naszej firmie towary mają wady fabryczne prosimy o przysłanie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. formularza reklamacyjnego z dokładnym opisem co się dzieje , kiedy powstała wada mniej więcej datowo, w jakich okolicznościach została zauważona , dołączenie zdjęć na których przedstawione są wady przedmiotu oraz dowodu zakupu . Nasz dział reklamacji skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia dalszego postępowania. Dział reklamacji w ciągu 14 dni rozpatrzy zasadność Państwa reklamacji i poinformuje o tym pośrednictwem poczty e-mail (na adres e-mail podany w formularzu reklamacyjnym).
Decydując się na zakup mebla drewnianego biorą Państwo do swojego domu żywy mebel.
Nie uwzględniamy reklamacji na pęknięcia drewna i farby wzdłuż usłojenia czy innych wynikających z naturalnej pracy surowca. Wiele z naszych towarów  to towary wykonane ręcznie z typowymi do tego typu prac nidociągnięciami , dodatkowo stylizowane na staroć , wszelkie przetarcia  , rysy , plamy , ubytki   wykonywane są celowo aby towarowi nadać charakteru antyku ugryzionego zębem czasu zgodnie ze stylem  vintage , shabby , cottage ,prowansja  ,  w meblach drewnianych mogą wystąpić szpachlowania nierówności  ( specyfika mebli drewnianych , produkowanych recznie ) pokryte warstwą docelową (bejca / lakier / farba/ wosk ) - należy się z tym liczyć wybierając towar takiego typu , nie podlega to reklamacji . 
Nie uwzględniamy reklamacji na odbarwienia spowodowane wydobywaniem się soków z drewna - to naturalny cykl i trzeba się z tym liczyć kupując meble drewniane malowane na kolor .
Proszę mieć na uwadze ,że malowane meble , uchwyty , zawiasy pokryte są warstwą farby - to nie jest fornir ! Farba nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne !
Powstawanie małych pęknieć farby spowodowanych pracą surowca - szczególnie poddawanego działaniom wilgoci , zmiennych temperatur - jest procesem naturalnym i nie podlega reklamacji . Większa lub mniesza praca mebla uzależniona jest od warunków panujących w pomieszczeniu klienta i nie jest zależna od nas . Meble stylizowane są ręcznie - w danej kolekcji  np. Prowansja mogą występować różnice  w kolorystyce i sposobie stylizacji ,  na każdym egzemplarzu  będzie ona niepowtarzalna i należy sie z tym liczyć przy składaniu zamówienia - różnice w kolorystyce i sposobie stylizacji między meblami nie podlegają reklamacji .

Reklamacji także nie podlegają:

-uszkodzenia mebla powstałe z winy Kupującego. Należą do nich uszkodzenia mechaniczne wynikające z nieprawidłowego montażu, nieprawidłowego ustawienia, użytkowania, konserwacji czy przechowywania mebli. Są to m.in. wgniecenia, obtarcia, zarysowania,zaciągniecia , ślady po postawieniu gorących przedmiotów, zniszczenia powłok w wyniku używania niewłaściwych środków do czyszczenia mebli, zniszczenia wynikające z kontaktu z wodą. Ponieważ meble są wykonane z drewna mają prawo się rozsychać mimo, że zostały poddane zostały gruntownej renowacji. Rozeschnięcia nie podlegają reklamacji zwłaszcza, że są one zwykle skutkiem warunków w jakich stoi mebel i naturalnego zachowania drewna w tych warunkach- np. trzymanie mebla w pomieszczeniu o dużej wilgotności i niskiej temperaturze zimą a latem nagrzanego i suchego. Stare meble są delikatne i prosimy wziąć to pod uwagę przed ich zakupem.TOWARY DREWNIANE A W SZCZEGÓLNOŚCI WOSKOWANE MUSZĄ ODDYCHAĆ ! przechowywanie mebli bez dostępu do powietrza  ( np. owinięte folią  , nie oddychającym materiałem itp... ) moze powodować uszkodzenia począwszy od zawilgocenia i pleśnienia poprzez zmianę koloru farby - takie zmiany nie podlegają reklamacji . 


- uszkodzenie wynikające z użytkowania mebli w pomieszczeniu o wilgotności mniejszej niż 45% oraz większej niż 60 % (niska wilgotność może wpływać na powstawanie pęknięć a przy wyższej wilgotności mogą pojawić się wypaczenia i nierówności)


- naturalne zużywanie się produktu ,  

- niedociągnięcia towaru  typowe  dla towarów ręcznie wykonanych - dokonując zakupu naszych towarów klient ma świadomość ,że towary to wytwór ludzkich rąk a nie odlew mechaniczny. 

-różnice w wymiarach  mieszczące się w granicach błędu +/- 3 cm  w przypadku towarów szytych i innych ( bez mebli )  i +/- 5 cm w przypadku mebli .

-postarzenia towaru ,które wykonywane są celowo aby towarowi nadać charakteru antyku.

- sęki występujące w drewnie ( sęki są charakterystyczne dla wyrobów drewnianych , meble nie są wykonane z drewna bezsęcznego ) .              

- różnice w kolorystyce i sposobie stylizacji między poszczególnymi meblami  w kolekcji (stylizacje wykonywane są ręcznie , każda stylizacja jest unikatowa )            

- występowanie małych pęknięć farby -spowodowane naturalną pracą mebla wywołaną przez czynniki zewnętrzne .         

- mebel, który miał obniżoną cenę ze względu na trwałe wady i uszkodzenia .-uszkodzenie wynikające z wystawienia produktu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych skutkujące jego odbarwieniem.

-uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego bądź nieostrożnego przewozu i przenoszenia mebli, jak i również powstałe w wyniku zdarzeń losowych i innych okoliczności niezależnych od sprzedawcy. 


-różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera klienta ( kolor, proporcje).


-nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek niepożądane skutki zawieszenia mebla na ścianie, w przypadku jego nadmiernego obciążenia w stosunku do wytrzymałości uchwytów do zawieszenia. Jeśli planują Państwo obciążyć mebel w znacznym stopniu niektóre uchwyty należy wymienić na właściwe do wagi mebla i planowanego obciążenia.


-tapicerka - wszelkie plamy, wytarcia, porwania, wgniecenia, marszczenia tkaniny w związku z normalnym zużywaniem się tapicerki w trakcie jej użytkowania lub powstałe z winy użytkownika.         

-meble przeszklone czy z lustrami mają zazwyczaj oryginalne szyby i lustra - wymieniamy na nowe tylko te , które są w złym stanie .  Nie wymianiamy szkła i luster z niewielkimi uszkodzeniami typu ryska , plamka , maleńki odprysk - co świadczy o oryginalności mebla i jego historii - występowanie takich zmian nie jest podstawą do reklamacji .