REGULAMIN ZAKUPÓW TOWARÓW  NOWYCH I  MEBLI ANTYCZNYCH PO RENOWACJI :

Każdy rodzaj zamówienia dokonany w firmie Francuskie Klimaty  jest potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem i jego akceptacją.

Sprzedajemy towary nowe , oraz stare , używane   - antyczne po renowacji .
MEBLE ANTYCZNE I NOWE DREWNIANE : 
Meble antyczne są w większej mierze wykonane z drewna   w większości ręcznie . Decydując się na mebel drewniany musisz mieć świadomość ,że to żywy organizm , który " pracuje  " i wymaga zapewnienia mu odpowiednich warunków .
Występowanie typowych nieregularności , słojów , łączeń , faktur - jest sprawą naturalną .
Meble należy użytkować w pomieszczeniach zamkniętych, wietrzonych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi. Pomieszczenie, w którym znajdują się meble, powinno mieć temperaturę powietrza od 15 do 30 stopni, oraz wilgotność powietrza 45-60%. Meble muszą być chronione przed bezpośrednim padaniem światła słonecznego. Nie należy stawiać mebli przy bezpośrednich źródłach ciepła.Chroń meble przez bezpośrednim działaniem wody. W przypadku zalania wytrzyj je do sucha . Meble należy czyścić tylko środkami przeznaczonymi do pielęgnacji mebli woskowanych. podczas czyszczenia i konserwacji należy unikać mocnego tarcia oraz wykorzystania szorstkich i twardych materiałów mogących rysować powierzchnie. Oczyszczanie z kurzu najlepiej suchą ściereczką .
Należy unikać kontaktu powierzchni z wysokimi temperaturami, wodą i rozpuszczalnikami. czynniki te mogą wpłynąć na uszkodzenie powłoki woskowanej objawiające się w postaci odbarwień i zmatowień.
Meble drewniane to nie są meble niezniszczalne !  -  używaj ich z ostrożnością . Przy posługiwaniu się ostrymi   czy kanciastymi przedmiotami - np. sztućcami , naczyniami  na blacie  itp....  zawsze zabezpiecz  powierzchnię  odpowiednią podkładką .
Meble po renowacji pokryte są farbą . To nie jest  fornir  ! - przy uszkodzeniach mechanicznych farba może ulec złuszczeniu  . Dzięki oczyszczaniu drewna i uzywaniu specjalnych  podkładów  powłoka farby jest  trwała  ale nieodporna na uszkodzenia mechaniczne  !  
Jeśli meble zostały doręczone w zabezpieczającej folii -  należy je  rozpakować , drewno musi oddychać. Meble zostawione w folii przez dłuższy czas mogą popękać, reklamacja w takim przypadku nie będzie brana pod uwagę.
Kupując przez internet weż pod uwagę ,że kolory mogą sie trochę  różnić od rzeczywistych - zależy to od indywidualnych ustawień monitora! 


Meble stare , antyczne to meble UŻYWANE , nie nowe !   
Renowację przeprawdzamy z najwyższą starannością  , ingerujemy w mebel  do tego stopnia aby zachować  jak najwięcej z oryginalności mebla  , co jest głównym załozeniem dobrze przeprowadzenia renowacji  . Wymieniamy tylko te części mebla , które są popsute lub gorszym  stanie . Elementy będące w dobrym stanie , nie wymagające zmiany pozostawione są oryginalne . W meblach tapicerowanych wymieniamy tylko te wypełnienia ,gąbki ,  pasy , włókniny   itp, które są zniszczone lub w stanie niższym niż dobry . Tkanina tapicerska oraz gwożdzie tapicerskie wymieniamy w każdym przypadku na nowe . 
To meble w większości drewniane  , i wykonywane ręcznie , montowane na czopy , wpusty  itp- zupełnie inna konstrukcja i sposób wykonania  niż współczesne meble  więc ich sztywność , dopasowanie itp moze być inne niż mebli współczesnych wykonywanych taśmowo na prpfesjonalnych maszynach .


ZAMÓWIENIE TOWARU :
Zamówienie  ze wskazaniem towaru ( zdjęcia ) prosimy przesłać na adres mailowy  francuskieklimaty@onet.pl
W odpowiedzi wyślemy potwierdzenie zamówienia oraz dane do wpłaty . 
Zamówienia i wysyłki realizujemy wyłącznie po przedpłacie na konto . 
Nie ma możliwości rezerwacji towaru  i zapłaty w póżniejszym terminie .
Towar odkładamy dla klienta  i realizujemy na szwalni po otrzmaniu  potwierdzenia wpłaty na adres mailowy francuskieklimaty@onet.pl
UWAGA! Zakupiony towar należy odebrac w przeciągu 30 dni od zakupu .
Brak odbioru  w wysnaczonym terminie  rozumiany będzie jako rezygnacja z zakupu . 
Wpłata  pomniejszona o 30 %  ( w ramach kary umownej za zerwanie umowy )   zwracana na konto kupującego . 
Towar ponownie wystawiony do sprzedaży . 
Prefeujemy odbiór osobisty . 
Istnieje możliwość załatwienia dowozu (płatność w zależności od odległości ) - do uzgodnienia . 
MEBLE DREWNIANE  robione na zamówienie  na stolarni - okres oczekiwania ok. 8 tygodni . 
UWAGA! zamówienia złożone w okresie przedświątecznym - okres oczekiwania moze się przedłużyć  o kolejne 2-4 tygodnie .
W wyjątkowych sytuacjach ,  z przyczyn niezależnych od nas (np. choroba pracownika / ów )  , okres oczekiwania może się  również przedłużyć -
będziemy informować każdego zamawiającego przynajmniej 3 tyg. przed planowanym odbiorem mebli . 


ODBIÓR PACZEK :
KAŻDY WYSYŁANY TOWAR PRZECHODZI DOKŁADNĄ KONTROLĘ JAKOŚCI . Pakowany jest skrupulatnie . 
KAŻDA PACZKA JEST UBEZPIECZONA - WYKUPIONE SPRAWDZENIE PRZY KURIERZE .
PROSZĘ O SPRAWDZENIE ZAWARTOŚCI PACZKI W OBECNOŚCI KURIERA .
Jeśli towar będzie uszkodzony należy spisać protokół szkody z kurierem w momencie dostawy ( nie umawiać się na póżniej ! ).
Na protokole MUSI być koniecznie zaznaczone ,że paczka była na zewnątrz uszkodzona ( powiedzieć ,że było wgniecenie , wgłębienie itp) .
Bez tego ubezpieczyciel od razu odrzuca reklamacje !
Kurierzy ,którzy uszkodzą paczkę zazwyczaj ją formują lub przepakowują aby wyglądała na nienaruszoną ! po to aby uszkodzenie zewnętrzne nie było zaznaczone na protokole a reklamacja została odrzucona - proszę mieć to na uwadze.
Towar wysyłamy dobrze zapakowany więc nie powinno się nic stać .
Dobrze spisany protokół szkody jest gwarancją uznania reklamacji z powodu uszkodzenia przez kuriera .

WYSYŁKA : 
Paczki nadajemy przesyłkami zwykłymi lub paletowymi w terminie od. 3-5 dni od zaksięgowania wpłaty na koncie . ZWROTY :
Towar zakupiony za po średnictwem internetu jeśli nie był używany oraz znajduje w fabrycznym opakowaniu, nie jest zniszczony lub wykorzystany, można go zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14dni od daty odebrania przesyłki.
W celu zwrotu towaru należy wypełnić formularz zwrotu towaru następnie przesłać go wraz z towarem i dowodem zakupu . Zwracany towar należy przesłać transportem we własnym zakresie . Koszt transportu pokrywa Klient.
Zwrotom nie podjegają meble wykonywane na indywidualne zamównie oraz antyki i stare przedmioty.
Pieniądze za zwracany towar zostaną wpłacone na konto podane w formularzu zwrotu .
Klient ponosi koszty zwrotu. Wszelkie przesyłki „za pobraniem” lub na koszt odbiorcy nie będą odbierane.

REKLAMACJE :
Nasze towary objęte są 12 miesięczną gwarancją . 

Jeżeli zakupione w naszej firmie towary  mają wady fabryczne prosimy o przysłanie  na adres mailowy  francuskieklimaty@onet.pl  formularza reklamacyjnego z dokładnym opisem  co się dzieje , kiedy powstała wada  mniej więcej datowo, w jakich okolicznościach została zauważona , dołączenie zdjęć na których przedstawione są wady przedmiotu oraz dowodu zakupu . Nasz dział reklamacji skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia dalszego postępowania. Dział reklamacji w ciągu 14 dni rozpatrzy zasadność Państwa reklamacji i poinformuje o tym pośrednictwem poczty e-mail (na adres e-mail podany w formularzu reklamacyjnym).
Decydując się na zakup mebla drewnianego  biorą Państwo do swojego domu żywy mebel.
Nie uwzględniamy reklamacji na pęknięcia drewna i farby wzdłuż usłojenia czy innych wynikających z naturalnej pracy surowca.
Nie uwzględniamy reklamacji na odbarwienia spowodowane wydobywaniem się soków z drewna - to naturalny cykl i trzeba się z tym liczyć kupując meble drewniane malowane na kolor .
Proszę mieć na uwadze ,że malowane meble , uchwyty , zawiasy  pokryte są warstwą  farby  - to nie jest fornir ! Farba nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne ! 
Powstawanie małych pęknieć  farby spowodowanych pracą surowca - szczególnie poddawanego działaniom wilgoci , zmiennych temperatur - jest procesem naturalnym i nie podlega reklamacji . Większa lub mniesza praca mebla uzależniona jest od warunków panujących w pomieszczeniu klienta i nie jest zależna od nas . 
Reklamacji  nie podlegają:
-uszkodzenia mebla powstałe  z winy Kupującego. Należą do nich uszkodzenia mechaniczne wynikające z nieprawidłowego montażu, nieprawidłowego ustawienia, użytkowania, konserwacji czy przechowywania mebli. Są to m.in. wgniecenia, obtarcia, zarysowania,zaciągniecia , ślady po postawieniu gorących przedmiotów, zniszczenia powłok w wyniku używania niewłaściwych środków do czyszczenia mebli, zniszczenia wynikające z kontaktu z wodą. Ponieważ meble są wykonane z drewna mają prawo się rozsychać mimo, że zostały poddane zostały gruntownej renowacji. Rozeschnięcia nie podlegają reklamacji zwłaszcza, że są one zwykle skutkiem warunków w jakich stoi mebel i naturalnego zachowania drewna w tych warunkach- np. trzymanie mebla w pomieszczeniu o dużej wilgotności i niskiej temperaturze zimą a latem nagrzanego i suchego. Stare meble są delikatne i prosimy wziąć to pod uwagę przed ich zakupem.
- uszkodzenie wynikające z użytkowania mebli w pomieszczeniu o wilgotności mniejszej niż 45% oraz większej niż 60 % (niska wilgotność może wpływać na powstawanie pęknięć a przy wyższej wilgotności mogą pojawić się wypaczenia i nierówności)
- naturalne zużywanie się produktu ,
- występowanie małych pęknięć farby -spowodowane naturalną pracą mebla wywołaną przez czynniki zewnętrzne.
- mebel, który miał obniżoną cenę ze względu na trwałe wady i uszkodzenia .
-uszkodzenie wynikające z wystawienia produktu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych skutkujące jego odbarwieniem.
-uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego bądź nieostrożnego przewozu i przenoszenia mebli, jak i również powstałe w wyniku zdarzeń  losowych i innych okoliczności niezależnych od sprzedawcy. 
-różnice  wynikające z indywidualnych ustawień komputera klienta ( kolor, proporcje).
-nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek niepożądane skutki zawieszenia mebla na ścianie, w przypadku jego nadmiernego obciążenia w stosunku do wytrzymałości uchwytów do zawieszenia. Jeśli planują Państwo obciążyć mebel w znacznym stopniu niektóre uchwyty należy wymienić na właściwe do wagi mebla i planowanego obciążenia.
-tapicerka - wszelkie plamy, wytarcia, porwania, wgniecenia, marszczenia tkaniny w związku z normalnym zużywaniem się tapicerki w trakcie jej użytkowania lub powstałe z winy użytkownika.

Copyright Nazwa.pl